close

  • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

     

  • ORGANIZACJE POLONIJNE W ODESKIM OKRĘGU KONSULARNYM

  • Lp.

    Nazwa organizacji

    Obwód

    Adres

    Prezes

    Dane kontaktowe

    1.

    Obwodowe Towarzystwo Polskie „Polonia”

    Chersoński

    73020 Chersoń, ul. Pylypa Orlyka 21 (wcześniejsza nazwa ulicy - 9 Sycznia)

    Rozalia Lipińska

    Tel.: +38 (0552) 29-06-52
    Tel.: +38 (099) 901-79-16,
    Tel.: +38 (050) 166-00-28 (zast. prezesa Switlana Szuwałowa)
    E-mail: polonia.cherson@gmail.com

    2.

    Organizacja społeczna „Dom Polski”

    Chersoński

    74900 Nowa Kachowka, Prospekt Peremogi, Szkoła ogólnokształcąca Nr 10

    Igor Janiszewski-Chłystow

    Tel: +38 (050) 203-28-98,
    Tel./fax: +38 (055) 494-52-91, 3-61-91,
    E-mail: polonia_nk@ukr.net

    3.

    Organizacja społeczna „Gromada Polska”

    Chersoński

    74900 Nowa Kachowka, Prospekt Peremogi 7B

    Igor Litwin

    Tel: +38 (050) 396-00-90,

    Tel.: +38 (050) 100-58-50,
    E-mail: gromadapolska@gmail.com

    4.

    Stowarzyszenie Polaków w Mikołajowie

    Mikołajowski

    54001 Mikołajów, skr. pocztowa 415

    Elżbieta Sielańska

    Tel./fax: +38 (051) 247-27-08,
    Tel.: +38 (097) 980-30-94,
    E-mail: polonez02@ukr.net

    5.

    Stowarzyszenie Kultury Polskiej „Polonia Semper Fidelis”

    Mikołajowski

    54017 Mikołajów, ul. Gmyrowa 12B

    Olga Dorina

    Tel.: +38 (051) 242-83-65,
    Tel.: +38 (067) 972-93-95,
    E-mail: poloniasemperfidelis@gmail.com

    6.

    Stowarzyszenie Polaków „Polonia”

    Mikołajowski

    55001 Jużnoukraińsk, ul. Lenina 12/84

    Inna Kostenko

    Tel.: +38 (098) 360-95-17,
    E-mail: jk-polonia@yandex.ua

    7.

    Organizacja społeczna „Polskie Towarzystwo Dom Polski”

    Mikołajowski

    56500 Wozniesieńsk, ul. Ursułowa 10

    Anna Okolec

    Tel. kom.: +38 (099) 015-05-52,
    E-mail: polskidomvoznesensk@ukr.net

    8.

    Rejonowe Stowarzyszenie Polaków „Nadzieja”

    Mikołajowski

    55213 Perwomajsk, ul. 20-lecia Października 63

    Georgij Makiejew

    Tel.: +38 (051) 614-43-60,
    E-mail: nadzukr@ukr.net

    9.

    Towarzystwo Kultury Polskiej im. Jana Pawła II

    Mikołajowski

    55207 Perwomajsk, ul. Dostojewskiego 2W/2

    Siergiej Gruszański

    Tel.: +38 (093) 852-27-56,
    Tel.: +38 (066) 748-62-23,
    E-mail: perwom.towarzystwo.rzkk@mail.ru

    10.

    Społeczna organizacja „Krzywojeziorskie Towarzystwo Kultury Polskiej im. Marty Więckiej”

    Mikołajowski

    Krywe Ozero, ul. Bogdana Chmielnickiego 24

    Stanisława Albul

    Tel. kom.: +38 (093) 580-46-55,
    E-mail: albul.leonid@mail.ru

    11.

    Związek Polaków na Ukrainie Oddział im. A. Mickiewicza

    Odeski

    65045 Odessa, Prospekt Aleksandrowski 6

    Swietłana Zajcewa-Wełykodna

    Tel./fax: +38 (048) 726-17-71,
    E-mail: polonia.od.ua@gmail.com

    12.

    Narodowo-Kulturalne Stowarzyszenie Polaków „Polska Nuta”

    Odeski

    65006 Odessa, Plac Młodzieży 11

    Eugenia Fiedczyszyna

    Tel.: +38 (050) 152-24-16,
    E-mail: epajgert2@gmail.com

    13.

    Stowarzyszenie Dom Polski „Kujawy”

    Odeski

    68600 Izmaił, ul. Chołostiakowa 53
    Korespondencyjny: 68600 Izmaił, ul. Lenina 133/12

    Maria Łukaszowa

    Tel.: +38 (048) 412-87-15,
    E-mail: lukashova_maria@mail.ru

    14.

    «Centrum polskiej kultury «Akerman» w obwodzie odeskim»

    Odeski

    67700 Białogród nad Dniestrem, ul. Peremogi 14/85

    Sergiej Kwiatkowski

    Tel.: +38 (048) 492-73-64, 3-79-59,
    E-mail: siergiusz.kwiatkowski@gmail.com

    15.

    Stowarzyszenie Kultury i Języka Polskiego im. A. Mickiewicza w Białogrodzie nad Dniestrem i rejonie

    Odeski

    67700 Białogród nad Dniestrem, ul. Pierszotrawniewa 57/1

    Yevhen Nikitczenko

    Tel: +38 (048) 493-11-37,
    E-mail: nikitchenko-evgen@mail.ru

    16.

    Organizacja społeczna „Bałckie rejonowe centrum kultury polskiej im. Książąt Lubomirskich”

    Odeski

    66101 Bałta, ul. Łomonosowa 24A

    Walery Żelichowski

    Tel. kom.: +38 (067) 519-33-14,
    E-mail: rockvb@rambler.ru

    17.

    Organizacja społeczna Rozwoju Polsko-Ukraińskiej Kultury i Edukacji im. Zenona Brzozowskiego

    Odeski

    66101 Bałta, ul. Bożenko 25

    Sergiej Snurnicyn

    Tel. kom.: +38 (066) 792-46-61,
    Irina Krotik tel.: +38 (066) 112-76-55,
    E-mail: ikrotik@list.ru

    18.

    Towarzystwo Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II

    Odeski

    67400 Rozdzielna, ul. Europejska 21

    Wiktoria Szerbakowa

    Tel.: +38 (050) 252-64-99,
    E-mail: polonia.rozdilna@gmail.com

    19.

    Stowarzyszenie Polaków na Krymie

    Republika Autonomiczna Krymu

     

    Józefa Myszkowska

     

    20.

    Polski Ośrodek Kulturalno-Oświatowy im. A. Mickiewicza na Krymie

    Republika Autonomiczna Krymu

     

    Renata Tereszczenko

     

    21.

    Towarzystwo Kultury Polskiej „Polonia”

    Republika Autonomiczna Krymu

     

    Tatiana Gornostajewa

     

    22.

    Stowarzyszenie Polaków „Odrodzenie”

    Republika Autonomiczna Krymu

     

    Roman Derdziak

     

    23.

    Stowarzyszenie Obywateli Narodowości Polskiej „Nadzieja”

    Republika Autonomiczna Krymu

     

    Tycjana Branicka

     

    Drukuj Drukuj Podziel się treścią: