close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 2 listopada 2018

  Reżyserka i scenarzystka Joanna Kos-Krauze była gościem specjalnym XIII Dni Kina Polskiego zorganizowanych we współpracy z kinem Rodina, dyrektorem XIII Dni Janem Jusimem oraz Instytutem Polskim z Kijowa w dniach 26-28 października 2018.

  Na otwarcie XIII Dni został pokazany wielokrotnie nagradzany film „Ptaki śpiewają w Kigali”, który Joanna Kos-Krauze współtworzyła ze swoim zmarłym mężem Krzysztofem Krauze. Film trudny, ale ciepło przyjęty przez publiczność, która nagrodziła go oklaskami.

  Przez trzy dni przez kino Rodina przewinęło się kilkaset osób, które miały okazję zobaczyć jeszcze trzy filmy. Dużo śmiechu wśród widzów wywołała komedia „Gotowi na wszystko. Exterminator” reżysera Michała Rogalskiego z Pawłem Domagałą w roli głównej. Całe rodziny zjawiły się w niedzielne popołudnie na familijny film „Tarapaty” Marty Karwowskiej. A najwięcej braw widowni zebrał najlepszy z przedstawianych filmów pt. „Najlepszy” o dramatycznych losach sportowca, który znalazł się na krawędzi, ale się odrodził i został mistrzem świata w triatlonie.  

  W 2019 r. zapraszamy na kolejny przegląd polskich filmów. Mamy nadzieję, że uda się przywieźć nowe ciekawe propozycje dla odeskiej publiczności.

   

   

  Program XIII DNI KINA POLSKIEGO

  26 - 28 października

   

  26 października – uroczyste otwarcie o godz. 19:00

  Film zaprezentuje reżyserka Joanna Kos-Krauze

  „PTAKI ŚPIEWAJĄ W KIGALI” (2017) (113 min)

  Reżyseria: Joanna Kos-Krauze i Krzysztof Krauze

  W rolach głównych: Jowita Budnik, Eliane Umuhire

   

  Dramat społeczny. Historia kobiety ornitologa, która ratuje młodą rwandyjską dziewczynę, córkę swojego współpracownika, należącego do plemienni Tutsi. Zabiera ją ze sobą do Polski. Ale koszmarne przeżycia w Rwandzie robią ją niezdolną do wpisania się w rutynę codziennego życia.

   

  Nagroda za najlepszą rolę żeńską na MFK w Karlowych Warach.

  „Srebrny Lew” za najlepszą rolę żeńską na Festiwalu w Gdyni.

   

  27 października 19:00

  „GOTOWI NA WSZYSTKO. EXTERMINATOR” (2017) (112 min)

  Reżyser: Michał Rogalski

  W rolach głównych: Paweł Domogała, Krzysztof Czeczot, Piotr Rogucki

   

  Komedia. Piątka oddanych przyjaciół miała od dzieciństwa wielkie marzenie – chcieli wstrząsnąć polską scenę metalową i gromadzić tłumy na swoich koncertach. Wszystko to pod szyldem zespołu o nazwie „Exterminator”. Jednak czas pokazał, że młodzieńcze ambicje to jedno, a życie to drugie.

   

  28 października 14:00

  „TARAPATY” (2017) (81 min)

  Reżyser: Marta Karwowska

  W rolach głównych: Hanna Hryniewicka, Jakub Janota-Bzowski, Maria Maj

   

  Film familijny. Dwunastoletnia dziewczynka chodzi do szkoły z internatem. I jeszcze nigdy z nikim się naprawdę nie zaprzyjaźniła. Na wakacje dziewczynka trafia do ciotki w Warszawie, gdzie poznaje Olka, który mieszka w tej samej kamienicy. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu zaczyna się przygoda.

   

  28 października 19:00

  „NAJLEPSZY” (2017) (110 min)

  Reżyser: Łukasz Palkowski

  W rolach głównych: Jakub Gierszał, Janusz Gajos, Magdalena Cielecka

   

  Film biograficzny. Głównym bohaterem filmu jest sportowiec, który zachwycił świat. On ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata. Ten rekord nie był jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił, a druga stała się inspiracją, aby zawalczyć o swoje życie.

  kino2018Ukraina
  kinoPolskie2018

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: