close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 22 października 2018

  Z radością informujemy, że w piątek 19 października Komisja konkursowa złożona z przedstawicieli Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Odessie dokonała oceny prac nadesłanych na konkurs plastyczny „Stulecie Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej”.

  Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy na temat tegorocznej setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę wśród dzieci, a także rozbudzenie w młodym pokoleniu postaw patriotycznych. Oceniając prace Komisja Konkursowa wzięła pod uwagę w szczególności estetykę prac, oryginalność oraz zgodność z tematyką i wymogami formalnymi.

  Już teraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie oraz wysoki poziom wykonanych prac. Wybór tych zwycięskich był niezwykle trudny.

  Komisja konkursowa postanowiła przyznać:

  Dwa pierwsze miejsca:

  - Małgorzacie Bartkowskiej za pracę „Leć z całych sił”

  - Tymoteuszowi Łączakowi za pracę „Znak”

  Dwa drugie miejsca:

  - Zofii Polesiuk

  - Arinie Czebotar i Zofii Zając (praca zbiorowa)

  Trzy trzecie miejsca:

  - Anżelice Sapryka za pracę „Cień i cena zwycięstwa”

  - Darii Matwijenko

  - Weronice Tulewskiej

  Uroczyste rozdanie nagród połączone z wystawą wszystkich prac odbędzie się 11 listopada o godzinie 15.00 w ramach obchodów „Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej” w siedzibie Centrum Kultury Bułgarskiej.

  Prace konkursowe zostaną także zaprezentowane podczas uroczystego koncertu z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, który odbędzie się 7 listopada o godzinie 18.00 w Odeskiej Akademii Muzycznej.

  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: