close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 5 listopada 2018

  Ponad dwustu biegaczy uczestniczyło 3 listopada w odeskim Biegu Niepodległości na symbolicznym dystansie 1918 metrów, zorganizowanym przez Związek Polaków na Ukrainie, Oddział im. A. Mickiewicza pod patronatem Konsulatu Generalnego RP w Odessie przy dużym wsparciu Rady Miasta Odessa.

  Bieg był okazją nie tylko do spędzenia aktywnie czasu na świeżym powietrzu, ale też pełnił funkcje edukacyjne. Każdy z uczestników otrzymał mapkę trasy, na której zaznaczono 9 ważnych dat z historii Polski, od Chrztu Polski w 966 r. poczynając. Uczestnicy Biegu Niepodległości otrzymali pamiątkowe dyplomy i biało-czerwone kokardy.

  Do udziału w biegu zostali zaproszeni wszyscy chętni, niezależnie od wieku. Najmłodszy uczestnik miał 3 lata, najstarsza uczestniczka 84 lat. Nagrody przygotowano w trzech kategoriach wiekowych biegaczek i biegaczy.

  Sygnał do startu biegu dał Konsul RP w Odessie Andrzej Szmidtke, on też wręczał dyplomy i medale zwycięzcom. Rekordzista przebiegł trasę w 5 min 10 sekund, ostatni uczestnicy dotarli na metę po około 20 minutach. Najlepszy spośród dwunastu biegaczy reprezentujących Konsulat attaché Piotr Kruze uporał się z dystansem w około 7 minut i zajął 25 miejsce.

  Organizacja Biegu była dużym wyzwaniem logistycznym, dlatego duże brawa należą się Swietłanie Zajcewej-Wiełykodnej i Konstantemu Zadorożnemu oraz kilkudziesięciu wolontariuszom za ich wytrwałość i ciężką pracę, która przełożyła się na sukces promocyjny tego przedsięwzięcia. Organizatorzy zapewniają, że przygotowania do Drugiego Biegu Niepodległości w 2019 r. już się rozpoczęły.

   

  Mapa PL
  BN 02
  BN 03
  BN 04
  BN 05
  BN 06
  BN 07
  BN 08
  BN 09
  BN 10
  BN 11
  BN 12
  BN 13
  BN 14
  BN 15
  BN 16
  BN 17
  BN 18
  BN 19
  BN 20
  BN 21

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: