close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 13 listopada 2017

  Narodowe Święto Niepodległości jest wyjątkowym dniem dla wszystkich Polaków. Konsulat Generalny RP w Odessie oraz organizacje polskie w odeskim okręgu konsularnym przygotowały z tej okazji szereg wydarzeń upamiętniających 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

  W czwartek 9 listopada w wielkiej sali koncertowej odeskiej Filharmonii odbył się uroczysty koncert, w którego programie znalazły się utwory współczesnych polskich kompozytorów (G. Bacewicz, S. Moryto, M. Magin). Wśród publiczności znaleźli się przedstawiciele władz miasta oraz organizacji polonijnych z okręgu.

   

  W piątek 10 listopada miało miejsce przyjęcie, w którym uczestniczyli przedstawiciele władz, dyplomaci, duchowieństwo i licznie zgromadzeni Polacy i Polonia. Konsul Generalny wygłosił okolicznościowe przemówienie, głos zabrali również zastępca gubernatora Odessy, przewodniczący rady obwodowej, zastępca mera miasta, przedstawiciel delegatury ukraińskiego MSZ w Odessie. Frekwencja na przyjęciu była bardzo wysoka. Po części oficjalnej zebrani mieli okazję do skosztowania polskich dań.

   

  Jedenastego i dwunastego listopada w Jużnoukraińsku, Mikołajowie, Wozniesieńsku, Chersoniu i Odessie odbyły się uroczyste koncerty i akademie. W obchodach Dnia Niepodległości wzięli udział przedstawiciele KG RP w Odessie oraz zaproszeni goście z lokalnych samorządów.

   

  Organizatorom akademii i koncertów należą się serdeczne podziękowania za ogromny wysiłek jaki włożyli w przygotowania uroczystości. Wszystkie wydarzenia cechował wysoki poziom artystyczny oraz wielkie zaangażowanie występujących. Programy były pieczołowicie dopracowane, a utwory w nie włączone dobrane były w sposób staranny i przemyślany. Podniosły nastrój udzielał się także publiczności, która włączała się we wspólne śpiewy, pokazując doskonałą znajomość polskich pieśni patriotycznych.

  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: